Co je podle vás ideál ženské krásy?
Podle mne ideál ženské krásy neexistuje. Každá žena je něčím krásná a výjimečná. Nejde vždy jen o tělesnou krásu ale i o tu vnitřní.

Proč jste si vybrala školu, kterou studujete?
Jen málo který člověk v 15 letech ví, co chce studovat a čím chce jednou být. Tuto školu jsem si vybrala, protože mě zaujaly předměty jako právo a veřejná správa, díky kterým mohu mít i zajímavé zkušenosti a znalosti do života.

Jaká je představa o vaší kariéře snů?
Když se mě někdo zeptá, čím chci být, vždy odpovím, že budu prezidentka a změnila bych některé zákony. Přesto je ale mým velkým snem být modelkou. I ta může světu nějakým způsobem pomoci a něco změnit. Věřím, že se známou tváří je pomoc snazší a možná i efektivnější.

Jak byste naložila s milionem korun?
Milion korun není v současné době mnoho peněz. Přesto jsem je ještě nevydělala. Ale jak se říká: ,,král má myslet i na zítřek‘‘, takže něco teď a něco bych investovala do budoucnosti.

Jaké jsou vaše kladné povahové vlastnosti?
Jsem přátelská, mám smysl pro humor, úsměv a smích je základ štěstí. Jsem společenská, zodpovědná, empatická, zajímají mě osudy druhých a jsem schopná naslouchat lidem.

Jaké máte negativní povahové vlastnosti?
Když mi jde o něco, o co stojím, bývám velmi nervózní. Jsem hodně citlivá a vše si beru hodně k srdci, což mě někdy hodně vyčerpává. Jsem extrovertní introvert – vnímám to tak, že jsem ráda mezi lidmi, přesto ráda uteču do samoty.

Chcete jít studovat na VŠ a pokud ano, která škola vás oslovila?
Zaujaly mě dvě školy – Právnická fakulta a VOŠ Zdravotnická (dentální hygienistka).

Jaké je vaše oblíbené jídlo a umíte ho sama uvařit?
Mé nejoblíbenější jídlo je segedínský guláš se 17 knedlíky. Sním ale všechno, jsem velký milovník jídla a všechno si umím sama uvařit. Vaření a pečení je můj velký koníček.

Jak byste se hodnotila jako studentka? Jaký je váš přistup ke škole, jste svědomitá a aktivní?
Myslím si, že jako studentka jsem průměrná, na testy se vždy připravím a naučím. Samozřejmě se najde i něco co mi nejde na 100%. Můj přístup ke škole je pozitivní. Chodím do ní ráda, protože mám skvělou třídu.

Máte nějaké školní výsledky či mimoškolní úspěchy, kterými se můžete pochlubit a kterých si vážíte?
Vyloženě se do žádných soutěží nehlásím. Za můj školní úspěch ale beru to, že jsem dostala důvěru od spolužáků a připravila jsem pro nás velkolepý maturitní ples, samozřejmě s jejich pomocí. Jsem na sebe pyšná, protože jsem dárce krve a jsem zapsaná do Registru dárců kostní dřeně.

Jaký máte nejoblíbenější předmět ve škole?
Můj nejoblíbenější předmět je právo.

Jakou známou osobnost byste ráda osobně poznala?
Nemám konkrétní osobu, ke které bych vzhlížela. Obecně bych se ráda potkala s lidmi, kteří v životě něco dokázali. Ať už to jsou modelky, herci či sportovci. Samozřejmě je ale fajn vidět na vlastní oči známou osobnost. Dokáží mě motivovat do další práce.

 

Kateřina Jelínková

Škola

Soukromá střední odborná škola (1.KŠPA) s.r.o. Litoměřice

Město

Litoměřice

Proč se přihlásila do soutěže?

Chtěla bych se stát Maturantkou roku, protože být modelkou je můj sen a proč nezačít zrovna u této soutěže? Maturantkou můžu být oficiálně jen jednou...jednou za život, a když už nás čekají nervy před maturitou, tak bych si to chtěla zpříjemnit soutěží plnou krásy, zážitků a nových zkušeností.

Koníčky

Vaření, pečení, kolečkové brusle, procházky v přírodě, posilovna, přátelé, rodina, zvířata, pomoc lidem - daruji krev a jsem zapsaná v registru dárců kostní dřeně.