LUCKY BLOG: Na cestách

Cestování je pro mne zásadní věc v mém životě. Neumím si bez něj svůj život vlastně už ani představit. Ať už je to jenom výlet do sousedního města nebo let přes půlku světa, je to vždy ohromné dobrodružství.

Před pár dny jsem se vrátila z dovolené ve Spojených arabských emirátech, a tak bych se s vámi chtěla podělit o zkušenosti s cestováním v podzimním období. V tomto období se doporučují země, ve kterých bývá normálně “nesnesitelné vedro”. Jsou to například státy na severu Afriky – Egypt,Tunisko,.. Naopak se nedoporučují státy Asie či například Seychely a Mauricius, protože vás zde můžou zastihnout prudké lijáky. V poslední době se ovšem nejvíce rozmohlo cestování právě do zemí SAE, konkrétně Dubaje, Abu Dhabi a ostatních emirátů. Časově to letadlem není vůbec daleko a odlety jsou několikrát denně z mnoha letišť po celé ČR, či z letišť sousedních států. My jsme se na první pohled zamilovali právě do Dubaje. Dubaj je moderní, velice mladé město, které se navíc neustále zvětšuje a rozrůstá. Paradoxně Dubaj, jakou ji dnes můžeme vidět, před deseti lety ani neexistovala. Na suché poušti vybudovali milionové město. Dubaj je známá především svou velkolepostí a úmyslem “šokovat” svět. Není pro ně žádný problém vystavět na pobřeží několik ostrovů ve tvaru například palmy, perly nebo dokonce zmenšeninu celého světa. Ne nadarmo se tak Dubaji říká “Město superlativů”. Dubaj city je ve světě proslulé svou honbou za největšími a nejdražšími projekty a stavbami. Nejdelší vlakový systém na světě, který neřídí člověk – dubajské metro, nejvyšší budova světa Burdž Chalífa (Burj Khalifa), vysoká 828 m. V této budově se nachází také nejvýše položený výtah na světě, který je dokonce vyrobený v České republice. Když jsem se byla v budově podívat, byl to neuvěřitelný zážitek. Seděla jsem na vrcholu nejvyšší budovy světa, popíjela čaj a dívala se na západ slunce. Bylo to pro mne nepopsatelné a neuvěřitelné. Jeden z nejsilnějších zážitků mého života. Najdeme zde samozřejmě také největší obchodní centrum Dubai Mall, které má přes 1200 obchodů, akvárium, zimní stadion, nachází se v něm největší cukrárna na světě, a mnoho a mnoho dalších kuriozit. A samozřejmě musíme zmínit také Mall of Emirates, ve kterém si místní zřídili i obří lyžařskou sjezdovku. Takže až vás válení se u moře omrzí, můžete si klidně odskočit zalyžovat.

Pýchou Dubaje je samozřejmě také nejluxusnější sedmihvězdičkový hotel světa Burdž Al Arab (Burj Al Arab) ve tvaru plachetnice. Kuriozity jako klimatizované zastávky pro autobusy nebo dětské hřiště, to už snad ani nemusím zmiňovat. Dubaj vás zkrátka učaruje vždy, všude a vším. A
navíc je to místo, kam se dá cestovat celoročně a nemusíte se nikdy obávat, že vás zastihne průtrž mračen. Pro mne osobně je město Dubaj srdeční záležitost. Pokaždé, když se tam vrátím, mě dokáže překvapit něčím novým, něčím jedinečným, co prostě musím zažít.

Komentáře