LUCKY BLOG: Vánoce jsou tady

Sníh, světla, zlaté ozdoby, červené mašle… Co to všechno asi může znamenat? No přece to, že jsou tu Vánoce! Za mne osobně jedno z nejkrásnějších období roku. Ta atmosféra je něco nepopsatelného. Tolik světel, vůní, hudby, to člověk vidí jenom velmi zřídka.
Neodmyslitelnou součástí Vánoc jsou rozhodně vánoční trhy. Každé město to má po svém. Někde je to událost roku, jinde jenom symbolický “obřad” rozsvícení vánočního stromečku. My jsme letos s přítelem opět navštívili slavnostní rozsvícení stromečku u nás v Brně na Náměstí Svobody. Bylo to skvělé. Oproti loňsku to organizátoři opravdu doladili do dokonalosti. Přesně s úderem páté hodiny odpoledne se náměstí proměnilo ve světelnou show i s videoprojekcí. Všude okolo člověk vnímal atmosféru všemi smysly. Vůně sladkého skořicového trdelníku, vánočního punče či svařeného vína, to jednoho nenechalo klidným. Samozřejmě, jako správný gurmán, jsem musela všechno ochutnat! A rozhodně toho nelituji!
Každá rodina má své zvyky. Někdo jezdí na Vánoce do teplých krajů, jiný zas na chatu na samotě v horách. Nejčastěji však lidé vyráží za sněhovým dobrodružstvím. Lyže, snowboard, sáňky… Prostě plno zábavy! Na Štědrý den se však všichni ochotně všech aktivit vzdají a utíkají se zahřát k nazdobenému stromečku, domů, do tepla. V kuchyni to vře a voní, cukroví, kapr, radost pohledět! Nebo teda spíš ochutnat! Ať už se na vaší slavnostní tabuli objevuje tradiční rybí polévka, kapr s bramborovým salátem a cukroví, či máte jiné slavnostní menu, vždy je to lahoda.
Vánoce by ovšem měly být hlavně o rodině a lásce. Je to ten čas v roce, kdy bychom si měli uvědomit, jak moc můžeme být šťastní za to, jak žijeme, že jsme zdraví, jakou máme rodinu, přátele… Ne každý člověk na světě má takové štěstí, jako třeba máte právě vy. Já za to každý den děkuji. Měli bychom šířit lásku a pozitivní energii, protože když ne o Vánocích, tak kdy jindy? Dárky jsou krásný způsob, jak někomu ukázat, že vám na něm záleží. Ale měli bychom myslet na to, že nejde vždy jen o částku, kterou do tohoto dárku vložíme, ale především o to, s jakou láskou to milovanému člověku dáváme. Užijme si ten pocit, že jsme se svými blízkými. O tom totiž ty pravé Vánoce jsou.

Komentáře