Make-up artistka Lucie Urbanová

Plesová sezóna a touha zazářit jsou dvě věci, které jsou v této době maturitních plesů skloňovány ve všech pádech. Připravujete se na maturák, dostaly jste pozvání na firemní ples či jdete do tanečních? Pak určitě řešíte vhodné líčení a účes.

Rádi bychom vám představili make-up artistku Lucii Urbanovou, která se věnuje kompletní vizáži. Lucie vás nalíčí a učeše. Jejími zákaznicemi jsou především ženy a dívky chystající se na ples, do tanečních nebo na svatbu. Věnuje se však i oblíbeným foto proměnám. Právě Lucie Urbanová z Českých Budějovic se starala o make-up finalistek posledního ročníku Maturantky Roku. Rozhovor s Lucií vám poodhalí svět kouzel s krásou.

Lucie, co vás na vaší práci nejvíc baví?

Nejvíc je pro mě vidět ženy, jak se mi mění před očima a jak doslova kvetou. Najednou se ta paní, která přišla stydlivá, nevýrazná a s malým sebevědomím celá rozzáří a s velkým úsměvem odchází. Najednou je jako bohyně. Právě energie, která vyzařuje z mých spokojených zákaznic, je to, co mě na tom nejvíce baví. Spokojená, sebevědomá a vracející se zákaznice je pro mne tím největším hnacím motorem.

Proč jste se stala vizážistkou?

Před 6-ti lety jsem v koupelně u kamarádky připravovala všechny holky na jednu party, když se do mě najednou pustily. Proč se tomu víc nevěnuješ? Podívej se, jak jsi šikovná. To ten talent necháš jen tak? Koukej začít něco dělat. Já tehdy byla zaměstnaná v kavárně bez jakýchkoliv cílů a plánů, koukala jsem na ně, co to povídají. Co já bych asi tak mohla dělat, určitě na mě všichni čekají. Vůbec jsem si neuvědomovala tu skutečnost, že bych se mohla opravdu věnovat naplno vizážistice a nedostatek sebedůvěry tomu taky nepřidal. Ale hned druhý den jsem hledala kurzy na make-up jen tak, abych věděla a měla přehled, když na mě jako první vyskočil kurz, který začínal na moje narozeniny. Řekla jsem si, že to je znamení. Jdu do toho! Mimochodem jsem letos v té samé koupelně česala a líčila nevěstu a všechny kamarádky na svatbu 🙂

Jaký je váš největší sen po pracovní stránce?

Vždycky jsem na tohle odpovídala, že bych chtěla mít svůj salon, který nyní už mám. Je to takový můj malý ,,Make-up Kancl“.  Nápadů a cílů je teď spousta, tak se určitě máte na co těšit.
Tím největším snem je líčit pro módní časopis nebo se stát hlavní make-up artistkou pro velkou kosmetickou značku. Kdo ví, třeba se mi sen splní.

Co je na vaší práci nejnáročnější?

Myslím si, že každá práce s lidmi je svým způsobem náročná. U mě je to především veliká zodpovědnost, co se týká svateb a nevěst. Jsem si vědoma té velké úlohy být svatební vizážistkou, proto se snažím poskytnout ten nejlepší servis, který umím.
Je třeba všechno dobře časově naplánovat, komunikovat v krátkých časových intervalech, což znamená být stále on-line, zůstat v klidu a nad věcí, když je nevěsta ve stresu, být jí oporou. V těchto situacích musíte být trochu psycholog a taky všechny osobní problémy a starosti musí jít stranou. Jde především o nevěstu, ta je na prvním místě. Někdy je to těžké tohle všechno dodržet, když máte přes 60 nevěst, ale všechno se dá zvládnout a z chyb se člověk učí.

Co máte na své práci naopak nejradši?

Jsem srdcař a svoji práci miluji. Jsem šťastná, že mohu dělat to, co mě baví a naplňuje. Myslím, že spousta lidí to tak nemá a možná ani neví, co by je bavilo.Takže už jenom to, že mohu líčit, mě dělá šťastnou a jsem za to vděčná.  Jak už jsem zmínila, to hlavní, co na mé práci mám nejradši jsou spokojené sebevědomé ženy, které ode mne takhle odchází. To, že jim mohu dát jako dárek úsměv, je největší radost. Snažím se vždy podtrhnout přirozenou krásu každé klientky, nerada někoho měním v cizího člověka. Každá žena je krásná, jen někdy potřebuje ukázat cestu jak na to. Plesová sezóna a touha zazářit jsou dvě věci, které jsou v této době maturitních plesů skloňovány ve všech pádech. Připravujete se na maturák, dostaly jste pozvání na firemní ples či jdete do tanečních? Pak určitě řešíte vhodné líčení a účes.

Facebook Make-up artistky Lucie Urbanové

Komentáře