Maturantka roku 2018 má své finalistky

A je to tady! Přinášíme vám horkou novinku v podobě zveřejnění těch dívek, které se letos dostaly do finále naší soutěže.
O účast v soutěži byl i tento rok velký zájem. Přihlásilo se 483 dívek z celé republiky. Odborná porota vyhodnotila jejich přihlášky a vybrala do užšího kola 180 dívek. Od těchto dívek jsme si vyžádali více fotografií, musely vyplnit dotazník a prozradit o sobě více informací. Posuzovali jsme nejen jejich fotky, ale i informace, které o sobě uvedly. Hledaly jsme dívky nejen krásné, ale i inteligentní se zajímavými zájmy a s přirozeným charizmatem.
Do úzkého kola jsme tak vybrali 43 dívek, které byly pozvány na casting. Zde dívky absolvovaly pohovor s porotou, profi focení a postupně během dne byly rozřazovány.
V konkurenci soutěžících byla rozhodujícím kritériem přirozená krása, která nepožaduje ideální „modelkovské“ míry. Kritériem úspěchu byla kombinace krásy a přirozené inteligence. Maturita je zkouškou z dospělosti. Maturanti při ní prokazují, že se za svá studia naučili požadované množství informací a že s nimi umí pracovat. Nechceme zkoumat matematické či chemické znalosti jednotlivých soutěžících. Zaměřili jsme se na fakt, jak umí své znalosti dívky použít v diskuzi a zacházet s nimi v rámci argumentace.
Velkou roli hrálo i hlasování veřejnosti na Facebooku. Výsledky byly hlavním ale ne jediným kritériem.
Výběr byl opravdu těžký. Tolik krásných, šikovných a komunikativních dívek, které se nám podařilo vybrat, bylo opravdu složité zredukovat pouze na desítku finalistek. Porota se během celého castingu opravdu zapotila. Po dlouhých diskuzích jsme se shodli, že dívek, které si zaslouží šanci postoupit, je více, a proto jsme se rozhodli změnit pravidla a vybrali jsme šťastnou třináctku.
V porotě tento rok zasedala řada osobností. Za soutěž Maturantky roku hlasovala ředitelka soutěže Dominika Šimková, manažerka soutěže Petra Jánská, grafik a produkční Tomáš Pikna a hlavně letošní vítězka Lucie Šlezingrová. Odborné posouzení bylo na zástupci castingové agentury CAST ME, profesionálním fotografovi, bloggerce Marblog a zástupci produkční agentury Production 1. O názor jsme požádali i moderátorku Katku Říhovou, která se stala ambasadorkou soutěže. Mužský element byl dorovnán v porotě i hlasem letošního vítěze Muže roku Matyáše Hložka.

A kdo se stal finalistkou pro rok 2018? Těchto úžasných třináct dívek:
1. Tereza Melenovská
2. Rita Mádrová
3. Daniela Wagnerová
4. Kateřina Dalecká
5. Anna Jouklová
6. Kateřina Jelínková
7. Anna Hrbková
8. Veronika Ondračková
9. Dominika Pavelková
10. Anna Tintěrová
11. Mariana Felixová
12. Karolína Šrámková
13. Kateřina Černá

Nyní dáme dívkám prostor na přípravu k maturitním zkouškám. Poté se zúčastní přípravných kurzů a finálového kempu, kde budou pod dohledem odborníků školeny v rétorice, pohybu, make-up a hair stylingu a dalším dovednostem tak, aby se mohly zúčastnit finále.

Komentáře