Rozhovor s ředitelkou soutěže Dominikou Šimkovou

Po osmi letech fungování soutěže Maturantka roku došlo k výrazným změnám. Nový vizuální styl, nový rozměr soutěže a v neposlední řadě nové vedení… Pojďme si představit ředitelku soutěže, paní Dominiku Šimkovou.

Domčo, co bys nám o sobě prozradila?
A chci něco prozradit?

Musíš!
Dobře, tak jsem vdaná a mám dva pejsky a další už neplánuji.

Odkud pocházíš?
Pocházím ze severu Čech, z města Kadaně.

Kdy a co tě přivedlo na jih Čech?
Před 13 lety jsem byla v Alpách na lyžích. Tam jsem potkala mou životní lásku, mého muže Petra, který pochází z Jindřichova Hradce, a proto je ze mě Jihočeška!

Proč ses rozhodla koupit projekt soutěže Maturantka roku?
Symbióza mladých lidí, profesionálů ve svých oborech, úspěšných osobností a charity na mne zapůsobila a byla rozhodující. Samozřejmě i výzva v podobě snahy posunout soutěž někam dál novým směrem, nabrat nové zkušenosti a zároveň pomoct dobré věci, to vše je pro mne hnacím motorem.

Když zavzpomínáš na tvé maturitní období, co tě tehdy bavilo a naopak trápilo?
Žlučník! Půl roku před maturitou jsem měla žaludeční kameny a přišla o žlučník, prostě zafungoval stres. Bývala jsem děsnej nervák. Teď už je to lepší. Člověk s věkem zmoudří. Studovala jsem hotelovou školu v Mariánských Lázní, tehdy to pro mne bylo nádherné město. Potkala jsem tam mojí největší kamarádku, z které se stala má svědkyně na svatbě. Bylo to fajn období a život na intru mě dost naučil.

Přihlásila by ses do soutěže MR, kdybys tu šanci měla?
A víš, že jsem nad tím přemýšlela? Hned jsem si vzpomněla na moje dvě spolužačky, které by do toho šly určitě, ale já bych váhala. A to je ten důvod, proč chceme novým uchazečkám říct, že tohle zdráhání je zbytečné. Život je o tom, že když něco chceš, máš si za tím jít. Minimálně to zkusit a ono se uvidí. V takových soutěžích, jako je Maturantka roku, je šance jen jednou za život, tak ji nepromarněte.

Uchazeček se v dotazníku ptáme na jejich koníčky. Prozraď nám, co děláš ve volném čase ty.
Mám 2 pejsky, takže oni se o můj volný čas plně postarají. Do mého každodenního programu patří sport – pořád! Mám moc ráda běh, dokonce jsem si zaběhla půlmaraton. S manželem rádi jezdíme na bruslích, vyrážíme na dlouhé procházky a já pravidelně chodím do fitka. V zimě preferuju lyže a prkno.

Můžeš nám nastínit, co všechno připravujete pro nadcházející období?
Budu tajemná, sledujte náš Facebook profil, YouTube kanál a Instagram profil. S mým super týmem bych toho ráda připravila spoustu, tak uvidíme, co se nám povede.

Lucka Šlezingrová, letošní vítězka MR 2017, nám prozradila ve svém blogu, že miluje cestování. Pověz, jaký je tvůj vztah k výletování všeho druhu? Kde jsi byla nejdále a která destinace ti přirostla k srdci?
Cestování a s ním spojené poznávání nových míst mám velmi ráda, ale nějak se mi to poslední dobou nedaří! Když se podívám zpět, tak je na co zavzpomínat, třeba na Kubu, Porto, ale taky na NYC a Kambodžu, tam se nám s manželem hodně líbilo.

Spolupráci s MR přislíbily i vybrané fashion bloggerky. Jaký je tvůj vztah k módě?
Můj vztah k módě je velice kladný – miluju TO! Zajímá mě světová móda, ale nakupuji hlavně u nás doma. Ráda podporuji české značky jako třeba klobouky TONAK, které jsou ve světě číslo 1.

Domčo, děkuji za tvůj čas a jelikož je témat k povídání spoustu, tak slibuji, že se brzy znovu setkáme, abychom tě vyzpovídali a zjistili, co vše nás ve spojitosti s Maturantkou roku čeká a jaké jsou novinky.

Komentáře