S loňskou vítězkou o pomaturitním studiu

I letos se vítězka soutěže může těšit na roční pomaturitní studium od Jazykové školy Jipka! A jak své výhry využila Jaroslava Marcelová, vítězka Maturantka roku 2016? Nyní zakončuje svůj rok pomaturitního studia v plzeňské Jipce, a přestože denní studium angličtiny kombinovala s prvním ročníkem vysoké školy, snažila se možností pomaturitka využít na maximum. Cítila totiž, že se díky intenzivnímu studiu posouvá znatelně kupředu a dohání tak mezery, které v angličtině měla. Silnou motivací ke studiu byl ale také pohodový kolektiv spolužáků i přátelští a profesionální lektoři v Jipce.

Jaký sis vybrala jazyk a proč?
Vybrala jsem si angličtinu. Byla to pro mě jednoznačná volba. Jazyky nejsou má silná stránka, takže angličtiny pro mě není nikdy dost.
Jak stíháš kombinovat vysokou školu a pomaturitní studium jazyků?
Je to pro mě hodně komplikované, protože mám do toho spoustu práce. Upřímně se přiznám, že jsem docházku flákala, ale kdykoliv jsem měla možnost, neváhala jsem a šla dobrovolně na lekce do Jipky 🙂
Při té příležitosti se můžeš pochlubit oborem, který studuješ. 🙂
Studuji ekonomickou fakultu na Západočeské univerzitě.
Jak se ti za rok studia v Jipce jazyk zlepšil?
Určitě jsem se hodně posunula. Začala jsem koukat na filmy a angličtinu jsem měla ve dvou školách. Musela bych být velký anti-talent na jazyky, abych se za ten rok nezlepšila.
Co ti studium angličtiny v Jipce dalo?
Hodně jsem si procvičila běžnou angličtinu a díky tomu jsem se i dokázala trochu rozmluvit. Měli jsme ve třídě i super kolektiv, takže to byla spíš zábava. Mrzí mě, že jsem tam nemohla chodit pravidelně.
Studium v Jipce tě tedy skutečně bavilo…
Ano, bylo to tam moc fajn. Poznala jsem tam spoustu nových lidí a určitě mi to hodně dalo. Nazvala bych to produktivní zábavou. 😀

Případ Marcely není zcela neobvyklý. „Většina studentů nastoupí do pomaturitka hned po střední škole a rok se naplno věnují dennímu studiu jazyků. Každoročně ale máme v Jipce i několik studentů, kteří kombinují pomaturitko s vysokou školou. Mnohdy se jedná i o studenty vyšších ročníků vysoké školy, kteří si chtějí rychle vypilovat cizí jazyk, ať už kvůli dalšímu studiu v zahraničí či pro zvýšení svých možností na trhu práce,“ říká Lenka Vejnarová, zástupkyně ředitelky Jazykové školy Jipka, která se jako členka poroty bude podílet na výběru maturantky roku 2017.

Komentáře