Co je podle vás ideál ženské krásy?
Myslím, že žádný ideál neexistuje. Každá žena je přece krásná a především záleží na vnitřní kráse. Mým vzorem je maminka, která pro mne bude vždy ta nejkrásnější.

Proč jste si vybrala školu, kterou studujete?
Vybrala jsem si Gymnázium Zábřeh, protože je to prestižní škola. Je údajně nejlepší a nejtěžší škola v okolí. Mám mnoho zájmů a oblíbených předmětů. Gymnázium mi poskytne všeobecné vzdělání a dobrou přípravu na VŠ.

Jaká je představa o vaší kariéře snů?
Ráda bych dělala to, co mě baví. Chtěla bych svou prací inspirovat ostatní. Neženu se za penězi ale za pocitem štěstí. Moje práce by měla být prospěšná a pomáhat druhým.

Jak byste naložila s milionem korun?
Otázka peněz je pro mne stálý problém. Nemáme jich totiž mnoho. Zaplatila bych si budoucí studium a sportovní aktivity, které stojí nejvíce peněz. Většinu peněz bych věnovala sdružení Sklíčko Mohelnice pro podporu dětem s postižením (které vede moje maminka).

Jaké jsou vaše kladné povahové vlastnosti?
Moje velké srdce, snažím se všem se vším vždy pomáhat. Ostatní jsou pro mne na prvním místě. Jsem přátelská a milá. Miluji sport a Harryho Pottera. 

Jaké máte negativní povahové vlastnosti?
Moje upřímnost, která nezná mezí a někdy mi působí velké potíže.  Jsem velký snílek a také naivní, proto bývám často zklamaná.

Chcete jít studovat na VŠ a pokud ano, která škola vás oslovila?
Určitě ano. Nejdříve jsem chtěla studovat ekonomii, protože mám ráda matematiku, časem si ale stále více uvědomuji, že chci pomáhat druhým i za cenu nižšího platového ohodnocení. Stále ještě nevím, která vysoká škola bude ta pravá. Mám podané přihlášky na fyzioterapii, lékařskou genetiku, medicínu a speciální pedagogiku. Snad se někam dostanu 😊

Jaké je vaše oblíbené jídlo a umíte ho sama uvařit?
Mám ráda pizzu a to na všechny způsoby. Léta jsem chodila na brigádu do pizzerie.  Umím ji udělat z čehokoliv, třeba jen z mouky a pomazánkového másla, nahoru sýr a hotovo.

Jak byste se hodnotila jako studentka? Jaký je váš přistup ke škole, jste svědomitá a aktivní?
Občas jsem pilná a občas se mi nechce. Když jde ale o dost, umím zabrat. Vždy se to snažím vytáhnout aspoň na vyznamenání.

Máte nějaké školní výsledky či mimoškolní úspěchy, kterými se můžete pochlubit a kterých si vážíte?
Na základní škole jsem se úspěšně věnovala olympiádám z biologie a fyziky. Chodila jsem 14 let do sboru Arietta v Mohelnici a 8 let hrála na kytaru v ZUŠ. Nyní se ale nejvíce věnuji sportu, který se stal mým největším koníčkem. Věnuji se 7 let badmintonu a teď i florbalu. Dostavili se i úspěchy, mám zlatý pohár z podzimní ligy dvouher v badmintonu a pár dalších medailí. 

Jaký máte nejoblíbenější předmět ve škole?
Baví mě téměř všechny předměty, nejvíce přírodovědné obory, hlavně biologie. Jazyky mi pro změnu vůbec nejdou.

Jakou známou osobnost byste ráda osobně poznala?
Chtěla bych poznat Petra Koukala, mistra ČR v badmintonu. Pokud by bylo možné cestovat časem tak Alberta Einsteina.  

Alena Jarošová

Škola

Gymnázium Zábřeh, Zábřeh na Moravě

Město

Mohelnice

Proč se přihlásila do soutěže?

Do soutěže přihlašuji kamarádku. Žádná výzva jí není cizí, i když doteď to byly většinou výzvy sportovní. Věřím že i k Maturantce roku 2018 se postaví čelem a hlavně si to pořádně užije. Také doufám, že jí soutěž pomůže opět získat sebevědomí. Přece jen každá dívka se chce alespoň chvíli cítit princeznou.

Koníčky

Od mala se věnovala zpěvu a badmintonu. Na základní škole navštěvovala hru na kytaru, z které také absolvoval na místní ZUŠ. Kytaru pak vyměnila za florbalovou hokejku. Jejím největším koníčkem je i nadále badminton, kterému se závodně věnuje.