Co je podle vás ideál ženské krásy?
Myslím, že ideál ženské krásy je v každé z nás. Pro mne je krásná každá žena, jelikož každý je výjimečný.

Proč jste si vybrala školu, kterou studujete?
Svou školu jsem si vybrala náhodně, rozhodovala jsem se mezi ekonomickou střední školou nebo školou orientovanou na právo a veřejnou správu. Nyní jsem 4 roky na této škole a jsem ráda, že jsem si tuto školu vybrala. Právo mě neskutečně baví a chci ho studovat i dále a za pár let bych v této oblasti chtěla i pracovat.

Jaká je představa o vaší kariéře snů?
Mým snem je dostat se na právnickou vysokou školu, úspěšně ji vystudovat a jednou být právničkou.

Jak byste naložila s milionem korun?
Kdybych měla milion korun, rozhodně bych začala cestovat. Velmi mě baví poznávat novou kulturu a nové lidi. Proto bych milion korun investovala do cestování.

Jaké jsou vaše kladné povahové vlastnosti?
Mezi mé kladné vlastnosti patří to, že jsem kamarádská, nevyhledávám konflikty a snažím se s každým vyjít, potom i optimismus, podle kterého se snažím dostat z nepříjemné situace, a též jsem rozhodně tolerantní.

Jaké máte negativní povahové vlastnosti?
Mezi mé negativní vlastnosti rozhodně patří to, že jsem nedochvilná, buď chodím pozdě na schůzky, nebo nechávám věci na poslední chvíli. Jako další bych uvedla to, že rozhodně nejsem ranní ptáče, takže jsem někdy i hodně líná.

Chcete jít studovat na VŠ a pokud ano, která škola vás oslovila?
Na vysokou školu rozhodně plánuji jít, mým snem je Karlova univerzita Právnická fakulta.

Jaké je vaše oblíbené jídlo a umíte ho sama uvařit?
Moje nejoblíbenější jídlo je rozhodně svíčková s houskovým knedlíkem. Odmala jsem babičku pozorovala, jak svíčkovou dělala, a teď už mám její recept a rozhodně jí ráda na nedělní rodinný oběd uvařím.

Jak byste se hodnotila jako studentka? Jaký je váš přistup ke škole, jste svědomitá a aktivní?
Já bych se popsala jako aktivní studentka, rozhodně svědomitá jsem, snažím se připravovat na každý předmět, jak nejlépe to jde. Ale rozhodně mě od učení někdy moje lenost odradí a jdu raději někam s mými kamarády.

Máte nějaké školní výsledky či mimoškolní úspěchy, kterými se můžete pochlubit a kterých si vážíte?
Nemám.

Jaký máte nejoblíbenější předmět ve škole?
Mým nejoblíbenějším předmětem je právo - velmi mě tento předmět baví a pokud ho budu moct studovat dál, bude to pro mě úspěch.

Jakou známou osobnost byste ráda osobně poznala?
Je pro mne velmi těžké určit jen jednu osobnost, protože favoritů je hned několik, ale pro mne je asi největší favorit zpěvák Ed Sheeran. Mám ráda jeho styl, to jaké má písničky, a hlavně to, že i když je slavný po celém světě, stále zůstává normálním "klukem", má rád svoje fanoušky a je sám sebou bez přetvářky.

Andrea Novotná

Škola

SOŠ Drtinova 3, Praha 5

Město

Praha

Proč se přihlásila do soutěže?

Maturantkou roku bych se chtěla stát, protože by bylo skvělé seznámit se s novými lidmi, a byla by to určitě skvělá příležitost zakončit maturitní ročník zkušeností v této soutěži. 

Koníčky

Vaření, sport, volný čas s kamarády, rodinou a přítelem