Co je podle vás ideál ženské krásy?
Pro mne je ideálem ženské krásy její přirozenost a příjemná povaha. Vůbec není důležité, jak dívka vypadá, jestli má křivé zuby nebo větší nos, ale jak se cítí. Když se slečna/žena cítí krásně, je pozitivně naladěná a je sama se sebou spokojená, tak ji tak vnímá i její okolí.

Proč jste si vybrala školu, kterou studujete?
Na konci základní školy jsem se rozhodla, že se stanu policistkou. Obor bezpečnostně právní činnost nabízela i Střední škola diplomacie a veřejné správy v Mostě, kam jsem se šla podívat na den otevřených dveří. Škola se mi moc líbila, nebyla příliš velká, působila rodinným dojmem. Všichni se na mě usmívali, byli milí, cítila jsem se tam dobře.  Setkání s paní ředitelkou a dalšími učiteli mě jen utvrdilo, že tato škola bude tou správnou volbou. A byla. Mám velmi vstřícné učitele a skvělou třídu.

Jaká je představa o vaší kariéře snů?
Moc by se mi líbilo pracovat jako herečka či fotomodelka, protože vím, že tyto dvě profese by mě neskutečně bavily. Rozhodně by to nebyla práce, do které bych se musela nutit. 

Jak byste naložila s milionem korun?
Jsem hodně šetřivý typ, takže bych rozhodně neutrácela za zbytečnosti. V první řadě bych si zaplatila výdaje spojené se studiem a pak bych začala cestovat. Chtěla bych poznávat svět, jinou kulturu a zajímavá místa na zemi. Ale ne sama. Určitě bych s sebou vzala svého přítele a svou rodinu. Část peněz bych také věnovala některému z útulků, protože není možné si všechna opuštěna zvířata vzít domů tak, jak bych si přála. 🙂 Zbytek peněz bych si ušetřila. 

Jaké jsou vaše kladné povahové vlastnosti?
Jsem usměvavá, společenská, vstřícná, spolehlivá, upřímná a zdravě sebevědomá. 

Jaké máte negativní povahové vlastnosti?
Jsem tvrdohlavá, líná a nepořádná.

Chcete jít studovat na VŠ a pokud ano, která škola vás oslovila?
Přihlášky na vysoké školy už mám podané. Všechny jsem směrovala na právní fakulty po celé České republice a jednu přihlášku jsem zaslala na Policejní akademii ČR.

Jaké je vaše oblíbené jídlo a umíte si ho sama uvařit?
Tato otázka je pro mne asi nejtěžší. 🙂 Jsem velký milovník jídla, takže vybrat si jen jedno je opravdu náročné. Mým oblíbeným jídlem jsou špagety carbonara, které bych mohla jíst skoro pořád. Chodím je ujídat i za studena. 🙂  Dnes už si je umím i sama uvařit. Poprvé to bylo docela dobrodružství, ale další pokusy už byly lepší a lepší. 

Jak byste se hodnotila jako studentka? Jaký je váš přístup ke škole, jste svědomitá a aktivní?
Ráda bych napsala, že jsem pilná studentka a každý den se učím, ale bohužel to tak není. Popravdě jsem spíše „pohodář“. Snažím se mít dobré známky s minimální námahou. 🙂 Svědomitá ale určitě jsem. Chci se dostat na vysokou školu a ráda bych to dotáhla až na doktorské studium. Když se na vysokou školu nedostanu, budu se zdokonalovat v cizích jazycích, buď u nás, nebo v cizině. Školních akcí se zúčastňuji velmi ráda, ale jelikož mám i své koníčky a do školy dojíždím, ne vždy se zúčastnit mohu.

Máte nějaké školní výsledky či mimoškolní úspěchy, kterými se můžete pochlubit a kterých si vážíte?
Ve druhém ročníku jsem se zúčastnila celostátní soutěže „SAPERE – vědět, jak žít“, kde jsem vyhrála školní a poté i okresní kolo s dalšími dvěma studentkami  naší školy. V soutěži „Ve zdravém těle zdravý duch“ jsem v celorepublikovém kole obdržela zvláštní cenu poroty za svou práci o HIV. Mimoto mě také velmi bavily mimoškolní aktivity jako např. workshopy pořádané pro mostecké seniory, vystoupení v Živém betlému nebo návštěva Mikuláše v dětském domově.  Nejvíce pyšná jsem ale na to, že jsem dokázala v šestnácti letech po půlročním tréninku MMA vstoupit do oktagonu a postavit se o patnáct let starší soupeřce.

Jaký máte nejoblíbenější předmět ve škole?
Nejvíce mě baví tělocvik, jelikož na něj máme výborné učitele. Často nám hodiny zpestřují různými aktivitami a soutěžemi, které jsou občas hodně vtipné, a tak se všichni skvěle bavíme.  Děláme opravdu všechno – gymnastiku, míčové hry, posilujeme a také plníme cviky na fyzické testy, které jsou u policistů povinné. 

Jakou známou osobnost byste ráda osobně poznala?
Vůbec nevím, konkrétního člověka si nedokážu vybrat. Asi mi nezáleží na tom, kdo by to byl, ale jaký by byl. Je pro mne důležité, aby tato osoba byla příjemná, komunikativní, a aby na ní bylo vidět, že setkání s „obyčejným“ člověkem není pro ni jen povinnost. 

Daniela Tegtmajerová

Škola

Střední škola diplomacie a veřejné správy s.r.o., Most

Město

Lenešice

Proč se přihlásila do soutěže?

Maturantkou roku bych se ráda stala proto, abych vyzkoušela něco nového. Tato soutěž by mi mohla otevřít dveře do světa modelingu nebo fotomodelingu. Vidím to také jako příležitost k reprezentaci své školy a možnost, jak získat pro školu hodnotné ceny.

Koníčky

Hasičský sport, bojový sport - MMA, tanec, lyžování, jízda na kole, jízda na kolečkových/ledních bruslích