Co je podle vás ideál ženské krásy?
Marilyn Monroe, první jméno, které mi prolétlo hlavou. Byla to žena, která, ač neměla míry dnešních modelek, dokázala svou krásou oslnit a prodat své ženské křivky jako málo kdo.

Proč jste si vybrala školu, kterou studujete?
Věděla jsem, že předměty, které mě baví, jsou matematika a fyzika. Takže na základě toho bylo gymnázium první volbou.

Jaká je představa o vaší kariéře snů?
Velmi ráda bych se věnovala stavitelství, případně architektuře. U toho chci dále sportovat a žít zdravý životní styl.

Jak byste naložila s milionem korun?
Nejprve bych chtěla dostatečně zabezpečit svou rodinu. Poté bych část peněz věnovala organizacím a projektům podporující sport u dětí a mládeže (i finančně). Dnes je to podle mne velmi důležité. Nakonec bych si ráda něco málo nechala na cestování a poznávání cizích kultur.

Jaké jsou vaše kladné povahové vlastnosti?
Trpělivost a vytrvalost se ukáží vždy, když mi na něčem opravdu záleží. Rozhodnu se za tím jít a nic mě jen tak neodradí. Ráda pracuji s lidmi a dětmi jako například v Olympijském parku na Lipně, kde jsem byla jako dobrovolník, nebo také ráda pomohu kamarádkám například s technickými předměty ve škole.

Jaké máte negativní povahové vlastnosti?
Nedochvilnost. Snažím se, ale často mi minuty utíkají před očima.

Chcete jít studovat na VŠ a pokud ano, která škola vás oslovila?
Ano, přihlášky mám podané na techniku. Láká mě design staveb a interiérů.

Jaké je vaše oblíbené jídlo a umíte ho sama uvařit?
Kuře na zelenině s rýží nebo skořicová vločková kaše s ovocem. Když mám čas, velmi ráda vařím, je to pro mne příjemný odpočinek.

Jak byste se hodnotila jako studentka? Jaký je váš přistup ke škole, jste svědomitá a aktivní?
Během studia na gymnáziu se to hodně změnilo a musím říci, že dnes se učím mnohem více a spíš předem než pozdě. I když dělání věcí na poslední chvíli je takový zrádný nepřítel.

Máte nějaké školní výsledky či mimoškolní úspěchy, kterými se můžete pochlubit a kterých si vážíte?
S pěveckým sborem Canto se nám podařilo získat titul Absolutního vítěze na celostátní soutěži. Nezapomenutelný pocit byl, když jsme stáli na pódiu po dozpívání repertoáru a celý sál včetně poroty i jiných soutěžících se zvedl a tleskal. Velké díky patří našemu sbormistrovi, který nás k tomu dovedl. Důležité místo v mém pokoji mají i medaile z rychlobruslení na krátké dráze (na ledě) a z kolečkových bruslí.

Jaký máte nejoblíbenější předmět ve škole?
Tělocvik, matematika a fyzika.

Jakou známou osobnost byste ráda osobně poznala?
Z modelek na mne svou osobností a povahou, kterou mohu vidět ve videích, zapůsobily Natálie Kotková a Jitka Nováčková. Mám možnost vidět věci ze zákulisí a jejich pozitivní energie, kterou mi předávají, je úžasná. Ve sportu obdivuji Karolínu Erbanovou pro její odhodlání a touhu jít si za svým snem, kterou dokázala proměnit v úspěch.

Jana Malíková

Škola

Gymnázium Dobruška

Město

Náchod

Proč se přihlásila do soutěže?

Svět modelingu a módy mě vždy fascinoval. Nové módní trendy sleduji a baví mě, avšak jsem na klasický modeling, o kterém jsem snila, malá. A tak po nezdařilých pokusech o přijetí do modelingových agentur a zjištění kolik času to vše zabralo, zabírá nebo by případně zabíralo, se společně se studiem na gymnáziu a sportováním moc neslučovalo. Být maturantkou roku by tak pro mě bylo splněním snu bez velkých komlikací a to ze všech úhlů pohledu.

Koníčky

Od mala mě baví různé druhy sportů, ale dlouhodobě a závodně se věnuji rychlobruslení a doplňkově atletice. Také hraji na klavír či zpívám v pěveckém sboru. Když mám volný čas, ráda vyrazím s přáteli na hory nebo vyrábím či maluji.