Co je podle vás ideál ženské krásy?
Každá žena má své kouzlo, nezáleží na výšce, postavě ani na tom, zda-li má či nemá ladné křivky, ano, netvrdím, že na to muži, nebo jiné ženy nehledí, ale každý má jiný vkus a na každé ženě je dle mého názoru něco krásného. Něco čím zaujme, mohou to být drobnosti, díky kterým je potom žena výjimečná. Spousta žen si myslí, že dokonalá dívka by měla mít v pase 60 cm, krásný obličej, správný styl oblékání, ale mnohdy to tak není. Některé se snaží zakrýt své chyby, ale tím zakrývají sami sebe a neuvědomují si, že napodobují jiné a stávají se tak dalšími v davu. Je důležité, aby každá dívka byla sama sebou a nehrála si na něco, co není. Ideál ženské krásy není jen o zevnějšku, ale také o povaze dívky, o tom jaká je, jak působí, nebo jak se chová. Myslím si, že nelze přesně určit ideál ženské krásy, a když se nad tím tak zamyslím, doufám, že to tak bude i dál a že nebudeme nikdy všechny stejné.

Proč jste si vybrala školu, kterou studujete?
Moje maminka i táta se vypracovali takřka z ničeho, pracovali každý den proto, aby měli to, co mají teď. Nechci být jen další dítě, které převezme vše po svých rodičích, chci sama dokázat, že jsem něčeho schopná, a to je důvod, proč jsem si vybrala školu, na které nyní studuji. Neříkám, že má cesta byla jednoduchá, měla jsem trochu jiné sny, ale plány, které jsem si připravila pro svojí budoucnost, chci uskutečnit i když vím, že cesta k dosažení těchto cílů nebude jednoduchá.

Jaká je představa o vaší kariéře snů?
Když se zamyslím nad svojí budoucností, řekla bych, že mám naprosto jasno, chtěla bych pracovat s lidmi, chci pomáhat a mít dostatek peněz pro sebe i svojí budoucí rodinu. Chci mít jistotu, že mé zaměstnání nebude práce, kvůli které nebudu moct cestovat nebo práce, která by byla "dřina za pár tisíc", tímto výrokem nechci ale urazit lidi, kteří takto pracují, já je respektuji jsou to dříči a dobří lidé, sama jsem si vyzkoušela jaké to je, ale jelikož vím jaká jsem a vím, že se chci vypracovat, tak bych chtěla zaměstnání, které by mě alespoň bavilo a které by mi umožnilo mít se dobře. Tím samozřejmě netvrdím, že jsem si vybrala za své budoucí zaměstnání být rocková hvězda, prezidentka, modelka, nebo jiné tomu podobné, nejsem blázen a také vím, že mé cíle které si stanovuji jsou dosažitelné.

Jak byste naložila s milionem korun?
Pokud bych měla milion korun, musím uznat, že nejdříve bych skákala radostí, protože takové peníze na ulici nenajdete, ale je třeba si uvědomit, že taková částka v dnešní době není nic. Za peníze bych nejspíš koupila byt, abych ho mohla pronajímat a tím pádem bych měla jistotu dalšího měsíčního přijmu.

Jaké jsou vaše kladné povahové vlastnosti?
Je velice těžké posuzovat sama sebe. Vím o sobě, že jsem přátelská a snažím se být vždy nápomocná ostatním a i když mě spousta lidí “hází klacky pod nohy“, vždy seberu sílu na to, abych šla dál, i když je to mnohdy velmi těžké. Také vím, že se nesnažím hrát si na něco, co nejsem, právě naopak.

Jaké máte negativní povahové vlastnosti?
Mám spoustu chyb, asi jako každý, někdy jsem možná k sobě příliš kritická, ale je lepší zaměřit se na své chyby a snažit se, aby zmizely nežli tvrdit, že žádné nemám. Jsem hodně netrpělivý člověk, nejraději bych měla všechno hned teď, jsem hodně tvrdohlavá a když si něco usmyslím, musí to tak být, někdy je to velká výhoda, ale občas také ne. Také jsem zapomnětlivá, ale proto mám deníček, do kterého si můžu vše zapsat, a také vím, že skrývám některé pocity. Život mě totiž naučil, že pokud ukážu svojí slabost, ostatní se na mne vrhnou jako bych byla “kus masa“ a oni nedočkaví supi.

Chcete jít studovat na VŠ a pokud ano, která škola vás oslovila?
Ano chtěla bych jít studovat na vysokou školu, chtěla bych dosáhnout vyšších cílů. Škola, která mě zaujala, je lékařská fakulta v Hradci Králové.

Jaké je vaše oblíbené jídlo a umíte ho sama uvařit?
Tohle je velice těžká otázka, jsem milovník jídla a jelikož žiji s babičkou, o kterou se nyní starám, tak jsem měla možnost naučit se spoustu jídel, ale když se zamyslím nad nejoblíbenějším jídlem, tak to bude zřejmě svíčková.

Jak byste se hodnotila jako studentka? Jaký je váš přistup ke škole, jste svědomitá a aktivní?
Jsem velice hyperaktivní člověk, mám ráda lidi a společenské události, kterých se ráda účastním a nebo ještě lépe je pomáhám pořádat. Musím ale přiznat, že pokud mě předmět nezaujme, nemám příliš velký zájem se ho učit.

Máte nějaké školní výsledky či mimoškolní úspěchy, kterými se můžete pochlubit a kterých si vážíte?
Zúčastnila jsem se mnoha biologických soutěží, ze kterých mám spoustu pěkných diplomů i pár cen, také jsem se zúčastnila soutěže Malohanácké sluníčko (recitační soutěž), kde jsem vyhrála první místo ve všech kategoriích. Také jsem zpívala v muzikálu Robin Hood, ve kterém jsem měla jednu z hlavních rolí. Dále jsem byla v dívčím týmu úspěšných florbalistek.

Jaký máte nejoblíbenější předmět ve škole?
Můj nejoblíbenější předmět ve škole byla vždycky biologie, ale ve škole, kde nyní studuji, jsem se zajímala o psychologii a potom o marketing. Také mě dost bavil a baví předmět účetnictví a to především díky paní učitelce, která tento předmět vyučuje.

Jakou známou osobnost byste ráda osobně poznala?
Velice bych si přála osobně se poznat s Lucií Bílou.

Karin Břehovská

Škola

SSOŠ Trading Centre, s. r. o., Litomyšl

Město

Svitavy

Proč se přihlásila do soutěže?

Chtěla bych ukázat všem, kteří si nevěří,že stojí za to jít si za svým snem. Přála bych si zastupovat svojí školu a dokázat všem, že na to mám.

Koníčky

Fotografování, kreslení, zpěv