Co je podle vás ideál ženské krásy?
Ideál ženské krásy je pro mne vyrovnanost osobnosti a vzhledu. Nošení svého těla a duše se sebevědomím a oči, které něco skrývají, nějaká tajemství a nějakou magii. Chytrost, která přemýšlí i nad novými myšlenkami a něžné ruce. Ideál ženské krásy bych přirovnala k tanci, který je dynamický, oduševnělý a přirozený zároveň.

Proč jste si vybrala školu, kterou studujete?
Svojí školu, Střední průmyslovou školu stavební, jsem si vybrala kvůli mému zájmu o umění a matematiku. Architektura je totiž jejich spojení.

Jaká je představa o vaší kariéře snů?
Moje kariéra snů se odehrává v Jižní Korei, kde bych chtěla mít své zázemí a odtud bych ráda cestovala za prací. Nejraději bych se věnovala modelingu, prezentovala práci módních návrhářů, kteří chtějí a mají světu co sdělit. Také ráda píši básně, kterým se věnuji ve volném čase a pokud to půjde, ráda bych v tom pokračovala i nadále.

Jak byste naložila s milionem korun?
Rozhodně bych část peněz věnovala na charitu, například bych ráda nabídla část peněz pro děti v dětských domovech. Také bych část peněz ráda věnovala na vybavení útulků pro zvířata. Pak bych se zamyslela, zda někdo z mé rodiny nepotřebuje peníze a pokud bych jeho důvod viděla jako důležitý, peníze bych mu dala k dispozici. A pro mne bych si ponechala částku cca 500.000 Kč, protože jsem si vybrala vysokou školu, která je placená a tato částka odpovídá výši školného.

Jaké jsou vaše kladné povahové vlastnosti?
Myslím, že mojí kladnou povahovou vlastností je vyrovnanost, protože mě dokáže vytočit opravdu máloco. A cílevědomost. Vždycky jsem měla velké plány, o kterých jsem snila a snažila se je uskutečňovat. A pak jistá odpoutanost od země, od našeho uspěchaného běhu světa. Myslím si, že tato moje vlastnost dokáže lidi, kteří jsou v mém okolí a jsou spíše materialisticky založení, uvolnit a občas i rozesmát.

Jaké máte negativní povahové vlastnosti?
Určitě nedochvilnost, to je vlastnost, ze které jsou lidi okolo mě naprosto nepříčetní, ale pracuji na tom a myslím, že jsem se velmi zlepšila. Také bych asi měla uvést prokrastinaci, protože co neuděláš dnes, můžeš udělat i zítra nebo pozítří.

Chcete jít studovat na VŠ a pokud ano, která škola vás oslovila?
Ano, přála bych si to. Oslovila mě vysoká škola v Jižní Koreji, Seoulu. Na Yonsei University bych studovala obor Political Science and International Affairs. Je to obor, který mi přijde zajímavý svým soustředěním se na politickou scénu světa, mezinárodní právo a diplomacii. Přihlášení mám za sebou, tak uvidím jestli mě přijmou.

Jaké je vaše oblíbené jídlo a umíte ho sama uvařit?
Protože jsem vyrůstala na ruské kuchyni, kterou nám vaří táta, je jedno z mých nejoblíbenějších jídel boršč. Ten, když si najedeme s tátou čas, i vaříme, protože sama si na to ještě netroufnu.

Jak byste se hodnotila jako studentka? Jaký je váš přistup ke škole, jste svědomitá a aktivní?
V prváku a druháku jsem byla jedna z těch nejsnaživějších, ale postupem ročníků ta snaha, jak se často stává, polevila. Nicméně i přesto si myslím, že jsem studentka, která vždy zvládne vše, co je třeba, protože mi na tom záleží.

Máte nějaké školní výsledky či mimoškolní úspěchy, kterými se můžete pochlubit a kterých si vážíte?
Mám ukončené základní umělecké vzdělání ve hře na klavír. I když jsem tam někdy nechtěla chodit, rodiče mě přemluvili, ať dokončím, co jsem začala. Ve finále jsem za to ráda.

Jaký máte nejoblíbenější předmět ve škole?
Je trošku ironické to říct při studiu technické školy, nicméně můj nejoblíbenější předmět je literatura. Jak jsem se již zmiňovala, mezi moje koníčky patří čtení, takže při předmětu literatury se nemusím stresovat, protože mám většinou nějaký náskok v přehledu o autorech.

Jakou známou osobnost byste ráda osobně poznala?
Nevím, jestli můžeme mluvit i o osobnostech, které již nejsou mezi námi, ale když budu pracovat s možností že ano, vybrala bych si spisovatele Antoine de Saint-Exupéryho. Tento spisovatel velice ovlivnil můj pohled na svět svými díly, jako je například Malý princ nebo Citadela. Proto bych si s ním ráda popovídala a myslím, že bychom lehce našli společnou řeč.

 

Kateřina Miller

Škola

Střední průmyslová škola stavební, Plzeň

Město

Plzeň

Proč se přihlásila do soutěže?

Vždycky jsem se chtěla stát modelkou a soutěž Maturantka roku vidím jako možnou příležitost.Taky ráda poznám nové lidi a získám nové zkušenosti.

Koníčky

Čtení, cestování, cizí jazyky