Co je podle vás ideál ženské krásy?
Krása se nedá jen tak definovat. Někomu se líbí slečny štíhlé, jinému zase ty s bujnými tvary. Proto nelze soudit „knihu podle obalu“, záleží hlavně na tom, co je uvnitř. Každá žena je v určitém ohledu nádherná. Pro mne osobně je ideálem ženské krásy ta žena, která je spokojená především sama se sebou, je sebevědomá a sama sebe miluje. (Až potom může vyzařovat lásku a radost i kolem sebe).  V dnešní době se ženy často snaží vyrovnat mužům, o to by se ale žena snažit neměla. Naopak! Neměla by se stydět ukázat svou ženskost – právě v ní je obrovská síla. Pečovat o sebe, být láskyplná, pozitivní, vtipná, charismatická a silná.

Proč jste si vybrala školu, kterou studujete?
V mých třinácti letech, když jsem nastupovala na šestileté gymnázium, jsem ještě vůbec neměla ponětí o světě a vůbec o tom, co bych chtěla v životě dělat. Gymnáziem jsem chtěla získat čas a kvalitní, komplexní vzdělání. Dnes stále přesně nevím, kam v životě dál směřovat, ale věřím tomu, že se mi ta správná cesta ukáže v ten pravý čas. 

Jaká je představa o vaší kariéře snů?
Ve svém kariérním životě bych chtěla hlavně cestovat po celém světě, být úspěšná, využít své kvality, jako je komunikativnost, talent na jazyky a pozitivita. Moc ráda poznávám nové kultury a lidi a tímto způsobem se chci stále vzdělávat. Chci být světu užitečná a pomáhat těm, kteří to potřebují. Má práce by mě měla především bavit, naplňovat a činit šťastnou.

Jak byste naložila s milionem korun?
Ráda bych se na něm naučila vydělávat, a proto bych část investovala nebo vložila na spořící konto. Dále bych se vydala do některé z rozvojových zemí v Africe, abych blíže poznala tamější život a sama zjistila, čeho je tam nejvíc potřeba. Podle toho bych se jim snažila pomoct a své zkušenosti a poznatky bych šířila v České republice a doufala v podporu. Samozřejmě bych si také udělala radost, koupila si něco hezkého na sebe a vzala svou rodinu někam do tepla.

Jaké jsou vaše kladné povahové vlastnosti?
Řekla bych o sobě, že jsem pozitivní, cílevědomá, statečná, stále usměvavá, hodná, přátelská, empatická, spravedlivá a vždy se snažím pomáhat druhým.

Jaké máte negativní povahové vlastnosti?
Často se bojím kritiky ostatních, někdy jsem příliš přísná sama k sobě a mnohdy jsem pohodlná a do různých věcí se mi nechce (především do učení, jak už to tak bývá), a taky někdy až moc miluji spánek.

Chcete jít studovat na VŠ a pokud ano, která škola vás oslovila?
Ano, přihlášky mám podané do Olomouce, Brna a Ostravy, na obory Mezinárodní vztahy, Žurnalistika a obor Německý jazyk ve sféře podnikání. Přemýšlím ale i o ročním programu, ve kterém bych 6 měsíců dobrovolničila a studovala v Norsku. Poté bych pracovala na svém projektu a zároveň pomáhala chudým v Latinské Americe.

Jaké je vaše oblíbené jídlo a umíte ho uvařit?
Téměř jakékoliv jídlo, které je děláno s láskou, je dobré a pravdou je, že čím jednodušší, tím lepší. Mezi má oblíbená jídla patří sushi, které trošku udělat umím, ale doma na to většinou nemáme patřičné suroviny. Také medově-hořčičné kuře, které doma dělávám. Samozřejmě ale nepohrdnu ani českou klasikou, jako je vepřo, knedlo, zelo, sladkostmi nebo čokoládovým dortem. Hlavně když to nemusím vařit já.

Jak byste se ohodnotila jako studentka? Jaký je váš přístup ke škole, jste svědomitá a aktivní?
Často musím dřít, abych dosáhla takových výsledků, se kterými bych byla spokojená.  V předmětech, které mě zajímají, určitě aktivní jsem. Svědomitost je úzce spojena s mou cílevědomostí. Se způsobem vyučování v České republice úplně nesouhlasím, nemám ráda učení se nazpaměť, a tak se např. němčině a dějepisu věnuji hlavně ve svém volném čase.

Máte nějaké školní výsledky či mimoškolní úspěchy, kterými se můžete pochlubit a kterých si vážíte?
Rok jsem strávila na střední škole v Kalifornii, kde jsem patřila mezi „Shasta Athlete“, takže jsem byla sportovně velmi aktivní. Např. jsem se jako jediná dívka věnovala řecko-římskému zápasu. Taky jsem vedla přednášky o České republice a věnovala se dobrovolnickým pracím. V ČR jsme se spolužáky na gymnáziu vytvářeli trailer ke knize „Hana“ od Aleny Mornštajnové, ke které jsem se spolužačkou napsala scénář a sama v něm hrála hlavní roli. Dlouhou dobu jsem také hrála na cimbál a získala několik ocenění.

Jaký máte nejoblíbenější předmět ve škole?
Dle mého názoru může být každý předmět zajímavý. Hodně záleží na vyučujícím, zda studenty dokáže dostatečně zaujmout. U mne se to podařilo třem profesorkám. Literatury, dějepisu a němčiny.

Jakou známou osobnost byste ráda osobně poznala?
Osobně bych chtěla poznat Kleopatru. Přestože nebyla válečníkem jako muži, kteří v té době vládli světu, dokázala s nimi bojovat i jinými zbraněmi a uhájila si své postavení. Musela to být velmi silná a charismatická žena. Nad jejím životem ale stále visí mnoho otazníků, a tak bych chtěla zjistit pravdu. Z politiků by to pak byl Chamberlain nebo Havel, z hereček Sofia Loren (která, dle mého názoru, je ideálem ženské krásy). Byla sex symbolem 60. letech 20. století. Vyrostla za války v Římě ve velmi chudých poměrech. Je to velmi silná žena, která vyřkla hesla jako „I´d rather eat pasta and drink wine than be a size 0“ nebo „Beauty is how you feel inside, and it reflects in your eyes. It is not something physical“.

Kateřina Výmolová

Škola

Gymnázium Františka Palackého Valašské Meziříčí

Město

Valašské Meziříčí

Proč se přihlásila do soutěže?

Do soutěže mě přihlásil můj přítel, protože ví, že móda a modeling jsou mou vášní. Na modeling bohužel nemám patřičnou výšku, a tak je pro mě tato soutěž skvělou šancí jak si vyzkoušet chůzi po mole, poznat nové přátele a získat zkušenosti. Je to pro mne velká výzva.

Koníčky

Cestování, hra na cimbál, sport, výlety do přírody a sdílení pozitivní nálady 🙂 .