Co je podle vás ideál ženské krásy?
Podle mne je ideál přirozená krása. Každá žena má od přírody něco, čím může zaujmout a je jen na ní, jestli to dokáže najít a vyzdvihnout. Nelíbí se mi zbytečné množství make-upu a různé kosmetické zákroky (s výjimkou zákroků ze zdravotních důvodů).

Proč jste si vybrala školu, kterou studujete?
Vybírala jsem z několika gymnázií v Praze. Gymnázium Arcus bylo pro mě jasná volba z několika důvodů. Je to menší soukromá škola, kde se každému dostane individuální přístup, celá škola na mne působila velmi rodinným dojmem. Další důvod byl skvěle poskládaný rozvrh hodin, takže jsem se po škole mohla věnovat svým čtyřnohým koníčkům.

Jaká je představa o vaší kariéře snů?
Má kariéra snů? Mým snem bylo vždy studium veterinárního lékařství, ale trochu jsem z hlediska časové náročnosti změnila priority. Při i po studiu VŠ bych se chtěla zároveň stále věnovat jezdectví, které mě již půlku svého života naplňuje. Ráda bych se posunula výkonnostně ještě o kousek výš.

Jak byste naložila s milionem korun?
Část bych investovala stoprocentně na dobrou věc. Jinak představu o takových penězích nemám, ale asi bych využila nějakou část pro jezdectví – tréninky, nové vybavení atp..

Jaké jsou vaše kladné povahové vlastnosti?
Myslím si, že přesně odpovídám svému znamení. Jsem cílevědomá, trpělivá, pracovitá, spolehlivá, pečlivá, snažím se lidem pomáhat jak jen to dokážu.

Jaké máte negativní povahové vlastnosti?
Citlivá, náladová, perfekcionista, nerada se svěřuji, a tak v sobě držím veškeré trápení, upřednostňování ostatních před sebou.

Chcete jít studovat na VŠ a pokud ano, která škola vás oslovila?
Ano, ráda bych se dostala na farmacii do Hradce Králové. Podala jsem přihlášku také na Přírodovědeckou fakultu UK na obor biologie. Ráda bych v budoucnu pracovala na výzkumu kmenových buněk po vzoru mé tetičky nebo v oboru klinická farmacie, tj. spolupracovat s lékaři v nemocnici.

Jaké je vaše oblíbené jídlo a umíte ho sama uvařit?
Nikdy neodmítnu svíčkovou. Ta od maminky je nejlepší! Sama si s chutí uvařím těstoviny na všechny způsoby.

Jak byste se hodnotila jako studentka? Jaký je váš přistup ke škole, jste svědomitá a aktivní?
Studentka jsem pilná, vadí mi špatné známky. Učení mě ale nebaví, většinou mi stačí dávat pozor na hodinách. Takže, přestože prospívám nejhůř s 2, za šprtku se opravdu nepovažuji.

Máte nějaké školní výsledky či mimoškolní úspěchy, kterými se můžete pochlubit a kterých si vážíte?
Velmi mě baví biologie, chemie i matematika. V nižších ročnících jsem se účastnila všelijakých olympiád, například z chemie, matematiky, zeměpisu i českého jazyka.
Za mimoškolní úspěchy řadím každý dobře zajetý parkur či drezuru, ze kterých mám vnitřně dobrý pocit. Potěší mě však vždy umístění a mašle ze závodů. Mezi největší úspěchy patří 2.místo v Drezurním šampionátu juniorů a dobré výsledky ve Středočeské lize juniorů.

Jaký máte nejoblíbenější předmět ve škole?
Biologie, chemie. Velmi záleží na profesorech, takže, přestože například fyzikou se zabývat nechci, náš pan profesor ji umí vykládat tak, že i mě velmi zaujme.

Jakou známou osobnost byste ráda osobně poznala?
Nenapadá mě nikdo konkrétní. Vážila bych si osobního seznámení s každou osobností, která si něčím prošla a dokázala se prosadit.

 

Lucie Škarková

Škola

Soukromé Gymnázium Arcus, Praha 9

Město

Šestajovice

Proč se přihlásila do soutěže?

Tuto soutěž mi doporučila kamarádka, miluji výzvy, a tak bych soutěž chtěla zkusit. Lákají mě nové zkušenosti, chtěla bych překonat strach z neznámého, najít mnoho nových přátel a zjistit, co ve mně je. 

Koníčky

Jezdectví, fitness