Co je podle vás ideál ženské krásy?
Podle mne, ideál ženské krásy je takový, když má žena ráda sama sebe takovou, jaká je. Ale jinak podle vzhledu je to hubená postava (ne úplně vychrtlá). Ne ani tak "vysportovaná", spíš jen taková normální. Dále jsou to světle hnědé vlasy. To považuji za ideál ženské krásy.

Proč jste si vybrala školu, kterou studujete?
Svou školu jsem si vybrala hlavně z důvodu, že mě zajímají motorky. Sice se na mé škole učíme spíše o automobilech, ale něco málo i o motorkách. Dalším důvodem mého výběru bylo dobré vybavení, jak budovy školy, tak areálu praxí.

Jaká je představa o vaší kariéře snů?
Má kariéra snů… Popravdě ještě ani pořádně moc nevím. Samozřejmě, že by to mělo být vydělávání co nejvíce peněz za minimální práci, ale jinak moc nevím. Nechci si dělat zbytečně velké představy, abych postupem času z toho nebyla moc zklamaná.

Jak byste naložila s milionem korun?
Milion korun je pro mne hodně velká částka. Asi bych to nějakým rozumným způsobem rozdělila. Něco bych dala rodičům. Za určitý podíl bych nakoupila různé věci pro osoby, které mám ráda. Dále bych obdarovala lidi, kteří to potřebují (př. nadace, osoby s hendikepem, nemocné lidi). Samozřejmě i za určitý díl bych si nakoupila něco sama pro sebe. Trochu peněz bych si schovala na horší časy.

Jaké jsou vaše kladné povahové vlastnosti?
Za mou kladnou povahovou vlastnost bych pojala asi to, že jsem ochotná kdykoli někomu pomoct. Myslím si, že jsem i pečlivá, spolehlivá a zodpovědná. Hlavně jsem cílevědomá, když si něco vymyslím, tak si za tím prostě jdu, i když to není vždy úplně jednoduché.

Jaké máte negativní povahové vlastnosti?
Určitě za svou negativní povahovou vlastnost považuji svou tvrdohlavost. Řekla bych, že i to, že jsem až přehnaně hodná a často na to doplácím. Samozřejmě jsem i někdy líná, ale to snad všichni.

Chcete jít studovat na VŠ a pokud ano, která škola vás oslovila?
Sice všichni říkají, jak se vysokou školou prodlouží mládí, ale já na ni jít nechci. Nijak mě to neláká. Po ukončení střední školy bych chtěla jít na jednoleté pomaturitní studium anglického jazyka.

Jaké je vaše oblíbené jídlo a umíte ho sama uvařit?
Za mé oblíbené jídlo by se dal brát jakýkoliv dobrý zeleninový salát třeba s kuřecím masem nebo klidně i bez. Hlavně musí být dobrý, protože ať ovocný nebo zeleninový salát nikdy neodmítnu. Jinak ano, umím ho i sama připravit. Je velice jednoduchý na přípravu, takže ho zvládnou připravit převážně všichni.

Jak byste se hodnotila jako studentka? Jaký je váš přístup ke škole, jste svědomitá a aktivní?
Jako studentka bych se hodnotila spíše kladně. Protože ano, jsem svědomitá a pečlivá. Nemůžu říct, že by mě učení vyloženě bavilo, ale nevadí mi se učit. Horší je to, když vidím, jak je venku krásně a já se musím učit. Ale zase vím, kdy to potřebuji a dokážu to. Když jsem byla menší, zapisovali jsme si všichni povinně domácí úkoly do úkolníčků a to mi vydrželo do teď. Sice už nemám úkolníček, nýbrž diář, ale poznámky si do něj dělám stejně pečlivě (všechny domácí úkoly a písemky jsou tam zaznamenány). Aktivní tedy svým způsobem také jsem. Ne tedy v hlášení se při hodinách, ale ve vypracovávání různých prací a úkolů ano.

Máte nějaké školní výsledky nebo mimoškolní úspěchy, kterými se můžete pochlubit a kterých si vážíte?
Žádné školní ani mimoškolní úspěchy mě nenapadají. Můj dosavadní největší úspěch je postup v této soutěži.

Jaký máte nejoblíbenější předmět ve škole?
Za svůj nejoblíbenější předmět ve škole by se dal považovat předmět SDL, což je Silniční doprava a logistika. Tento předmět je jedním z nejdůležitějších v mém oboru. Ale kdyby se přestávky daly považovat za předměty, tak bych rozhodně volila je.

Jakou známou osobnost byste ráda osobně poznala?
Asi bych nejraději osobně poznala herečku Patrícii Solaříkovou. Poslední dobou mě docela zaujala hlavně kvůli svým popiskům k fotkám na Instagramu.

Markéta Halbrštátová

Škola

Střední škola automobilní, Ústí nad Orlicí

Město

Letohrad

Proč se přihlásila do soutěže?

Chtěla bych tím udělat velkou radost naší paní třídní učitelce.

Koníčky

Ráda jezdím na kole, v létě ráda plavu. Mám ráda procházky přírodou s pejskem. Jsem bývalá skautka.