Co je podle vás ideál ženské krásy?
Ideálem ženské krásy je podle mě zdravá, sebevědomá, usměvavá žena, která si umí vážit sama sebe a nepotřebuje názory ostatních. Každá žena s úsměvem na tváři je krásná.

Proč jste si vybrala školu, kterou studujete?
Školu, na které studuji, jsem si nevybrala. Když se teď ale ohlédnu zpátky, určitě to byla velká zkušenost (ať už dobrá nebo špatná), která mě v nějakém smyslu ovlivnila a posunula směrem, kterým jsem asi měla jít.

Jaká je představa o vaší kariéře snů?
Má kariéra snů by měla být především práce, která mě bude bavit. Chtěla bych nějaké kreativní zaměstnání bez pevné pracovní doby, kde bych mohla rozvíjet své myšlení a dávat najevo své názory a postoje a moci do své práce vkládat i kus sebe. Toto však skloubit s dobře placeným místem není vždy jednoduché.

Jak byste naložila s milionem korun?
S milionem korun bych naložila nějakou vhodnou investicí, která by mi zajistila jejich růst a další příjem. Až bych měla peněz dost a jejich stálý přísun, rozdělovala bych peníze pravidelně různým organizacím, které pomáhají nemocným, chudým nebo zvířatům. Původně jsem chtěla být doktorkou, abych mohla sama aktivně pomáhat, ale peníze bohužel vládnou světu a myslím, že sponzoři jsou velmi důležití. Když doktory nemá kdo platit, nemohou pomáhat.

Jaké jsou vaše kladné povahové vlastnosti?
Jsem upřímná, umím si udělat svůj vlastní názor, nikoho nesoudím, ke všem se snažím být stejně milá a brát je rovnocenně. Nad nikoho se nepovyšuji, ale také umím říct NE a ohlídat si svůj prostor. Umím bránit sebe i ostatní. Jsem pohodová, kreativní, ráda se o někoho starám a dá se mi věřit. Všechny tajemství jsou u mě jako v trezoru. Nikoho nepomlouvám, radši říkám každému do očí, co mi vadí. (To je ale občas vnímáno spíš jako špatná vlastnost).

Jaké máte negativní povahové vlastnosti?
Jsem nepořádná, nebaví mě dodržovat řád a nerada se řídím nějakým daným systémem, který se mi nelíbí. Ráda si dělám věci tak, jak chci. Mám problém s autoritami - nemyslím si, že nějaká pozice dává automaticky člověku právo chovat se nadřazeně - měl by si respekt a úctu nějak zasloužit. Jsem komplikovaná a občas je těžké, se ve mně vyznat. Neumím se přizpůsobit něčemu, s čím nesouhlasím. Každému umím dát hned jasně najevo, že se mi něco nelíbí.

Chcete jít studovat na VŠ a pokud ano, která škola vás oslovila?
Zatím stále přemýšlím.

Jaké je vaše oblíbené jídlo a umíte ho sama uvařit?
Mé oblíbené jídlo je miska plná ovoce a oříšky nebo tousty. To zvládne připravit každý.

Jak byste se hodnotila jako studentka? Jaký je váš přistup ke škole, jste svědomitá a aktivní?
Studentka jsem dobrá podle toho, jak dobrý je učitel. Když je učitel zapálený, baví ho učit, ví o čem mluví a učí především za cílem skutečně někoho něco naučit a inspirovat ho, pak ano, jsem dobrou studentkou a má mou pozornost. Pokud je ale učitel arogantní, neumí přiznat chybu a rád si vylévá zlost na žácích, pak mu nastavuji stejnou tvář a dále nespolupracuji.

Máte nějaké školní výsledky či mimoškolní úspěchy, kterými se můžete pochlubit a kterých si vážíte?
Účastním se fotografických soutěží a jsem členem fotokroužku na mé škole. Dříve jsem závodila v tanci a atletice, doma mám několik medailí. S aerobikem jsme se umístily v soutěži i na republikové úrovni. Jsem nadšenec různých sportů a ráda se hýbu.

Jaký máte nejoblíbenější předmět ve škole?
Základy společenských věd - zajímá mě psychologie a sociologie.

Jakou známou osobnost byste ráda osobně poznala?
Kurta Cobaina, Lanu Del Rey.

Monika Rzymanová

Škola

Gymnázium J.Š. Baara, Domažlice

Město

Domažlice

Proč se přihlásila do soutěže?

Je mi 19, za chvíli maturuji a potřebuji se rozhodnout, co chci dělat dál, a kam jít na vysokou školu. Baví mě móda a umění, řekla bych, že jsem kreativní a ráda vymýšlím a zkouším nové věci. Baví mě fotit i být focena. Modeling jsem chtěla vždycky vyzkoušet a nechci později litovat toho, že jsem to neudělala. S přáním hezkého dne, Monika Rzymanová.

Koníčky

tanec, malování, fotografování, sporty a posilování