Co je podle vás ideál ženské krásy?
Ideál ženské krásy je přirozenost. Když se žena chová tak, jak se sama cítí nejlépe a nepřetvařuje se. Za další znak ženské přirozenosti považuji mít sama sebe ráda.

Proč jste si vybrala školu, kterou studujete?
Evropskou obchodní akademii jsem si vybrala z toho důvodu, že tam mají obor, který se týká sportu (sportovní marketing a management) a já jsem milovnice sportů. Když jsem tam šla, tak už jsem předem věděla, že chci na VŠ fyzioterapeutickou. Spousta lidí mi říkala, že mám jít radši na zdravotní školu, ale já chtěla mít více otevřených možností, tudíž jsem si ji zvolila.

Jaká je představa o vaší kariéře snů?
Můj sen po maturitě by byl vycestovat. Navštívit Hawai, Nový Zéland, Thajsko, Norsko a další krásné země. Na Hawaii bych se chtěla naučit na surfu. A na vysoké škole bych se chtěla účastnit programů Erasmus+. A když se zamyslím tak deset let dopředu, vidím to na vybudovanou kariéru, manžela a možná že už i jedno dítě.

Jak byste naložila s milionem korun?
Milion korun bych si uschovala na svém bankovním účtu a pár tisíc bych si nechala na obchodování na burze. Když by se vše povedlo a peníze by se navýšily, tak bych později investovala do zařízení nového bytu či baráčku.

Jaké jsou vaše kladné povahové vlastnosti?
Mezi mé kladné povahové vlastnosti patří spolehlivost, akčnost, kreativita a také jsem přátelská. Snažím se s každým vyjít co nejlépe a nepoštvat si ho proti sobě. Také jsem upřímná a hodně důsledná, vždy musím mít všechno předem připravené, abych byla klidná.

Jaké máte negativní povahové vlastnosti?
Mou největší negativní povahovou vlastností je tvrdohlavost. Jsem ve znamení zvěrokruhu beran a ti to tak bohužel většinou mají. Dále to je panovačnost, ačkoliv ta se u mě vyskytuje zřídka. A jako poslední je to nervozita, se kterou se snažím bojovat a v posledních letech nad ní vyhrávám.

Chcete jít studovat na VŠ a pokud ano, která škola vás oslovila?
Podala jsem si přihlášku na Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně na zdravotní fakultu, obor fyzioterapie. Pokud se na školu dostanu, tak bych se chtěla zaměřovat především na fyzioterapii dětí. Další přihlášku jsem si ještě nepodala, ale nejspíš si ji dám na nějakou přírodovědeckou fakultu.

Jaké je vaše oblíbené jídlo a umíte ho sama uvařit?
Miluji Itálii, takže italská kuchyně u mne vyhrává. Nejoblíbenější jídlo jsou tedy špagety s boloňskou omáčkou. Mohla bych je jíst každý týden. Umím si je uvařit, ale stejně nejlépe je zatím umí mamka a italské restaurace.

Jak byste se hodnotila jako studentka? Jaký je váš přistup ke škole, jste svědomitá a aktivní?
Jako studentka bych se hodnotila kladně. I přes to, že mám třikrát týdně tréninky a o víkendech zápasy, tak ji zvládám a patřím k lepší polovině naší třídy. Na studium mám velice málo času, ale jelikož jsem cílevědomá, tak když přijdu večer v devět hodin z tréninku, "hecnu" se a jdu si dělat přípravu na další dny. Ve škole také píšu články do školního časopisu už druhým rokem.

Máte nějaké školní výsledky či mimoškolní úspěchy, kterými se můžete pochlubit a kterých si vážíte?
Se školou jsem se účastnila pár sportovních akcí a většinou jsme obsazovali první tři místa. Například jsme skončili na třetím místě v přespolním běhu nebo na druhém místě ve volejbale. Za jeden z největších školních úspěchů považuji vycestování do Anglie s projektem Erasmus+, kterého se účastnilo dvacet žáků ze stejného ročníku s nejlepším prospěchem. Mezi mé osobní úspěchy patří obsazení třetího místa na republikovém cyklistickém závodě ČT Author cup. Jako absolutní amatér jsem se vyšplhala na příčku vítězů dva roky po sobě. A druhý osobní úspěch je vítězství s volejbalovým týmem na mistrovství České republiky mladších žákyň.

Jaký máte nejoblíbenější předmět ve škole?
Nejoblíbenější školní předmět je tělesná výchova a projektové řízení, v rámci něhož jsme ve třetím ročníku realizovali orientační běh pro naši školu. Projektové řízení je také maturitní předmět na mé škole, tudíž jsem od září pracovala na projektu, který jsem 16.3. musela odevzdat, momentálně ho učitelé hodnotí, navrhnou mi známku a já si ji u ústních maturit budu muset obhájit.

Jakou známou osobnost byste ráda osobně poznala?
Nemám žádnou nejoblíbenější osobnost a ve světě showbyznysu se moc neorientuji. Tudíž bych si nevolila žádné zpěváky či herce, ale sportovce a to především slovenského silničního cyklistu Petera Sagana. Je to osobnost sama o sobě a dokáže nemožné.

Pavla Zahálková

Škola

Evropská obchodní akademie Děčín

Město

Děčín

Proč se přihlásila do soutěže?

Maturantkou roku se chci stát, protože ráda přijímám nové výzvy. Byla by to pro mě nová zkušenost, získala bych mnoho zážitků. 

Koníčky

Všechny druhy sportů (např. volejbal, cyklistika, běh), čtení, hudba, procházky.